Evden Eve Nakliyat şirketi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Evden eve nakliyat şirketi seçerken öncelikle sizden daha önce bir yakınınız veya arkadaşınızın taşınıp mennun kaldığı bir nakliye firmasını tercih etmenizi öneriyoruz. Zira her sektörde olduğu gibi nakliye sektöründe de müşterilerinin referans olduğu bir firma ile çalışmak sizlerin zarara uğrama riskini düşürücü bir rol oynar. Şayet böyle bir şansınız yoksa ikamet ettiğiniz bölge veya civarından gerçek mekanda hizmet veren bir nakliyat şirketi seçmelisiniz. Tercih etmeyi düşündüğünüz firmanın iş yeri bilgilerini mutlaka sorun ve hatta mümkünse yerinde ziyaret edin. Bu da sizin çalışacağınız firmaya olan güveninizi arttıracak ve içinizi rahatlatacaktır. Yine arama motorları ve sosyal medyada firma ile ilgili yorumlara bakabilirsiniz.

Trakya Nakliye yalnızca araç hizmeti sağlar mı?

Nakliye şirketimiz yalnızca araç tedariği konusunda da müşterilerine hizmet vermektedir. Kamyon, kamyonet, frigofirik araç, minivan veya panelvan nakliyesi ihtiyaçlarınızda firma yetkilisini arayarak elemansız araç hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Eşyalarım taşınırken sigorta yapılıyormu?

Şehirlerarası Nakliye hizmetinde eşyalarınız sigorta şirketleri tarafından sigorta ettirilebilir. Ancak sigorta poliçesinde genellikle yükleme ve boşaltma esnasında yapılacak aktarma rizikoları hariç tutulur. Aracın yolculuk esnasında herhangi bir kazaya maruz kalması durumunda taşınan eşyalar zarar görürse sigorta şirketi devreye girer ve zararı karşılar. Ancak şehir içi nakliyelerde evden eve nakliyat esnasında zarar gören eşyalar, anlaştığınız taşıma şirketinin güvenilirliğine emanettir. Bu bağlamda nakliye şirketi, taşınmanız öncesinde size nakliyat sözleşmesi yapıp eşyaları hasarsız taşıyacağını taahhüt edebilir.

Şehirlerarası nakliyat fiyatları neye göre hesaplanıyor?

Şehirlerarası nakliyelerde eşyalarınızın alınıp nakledileceği yerin mesafesi, işçilik hizmet bedeli, köprü ve otoban geçiş ücretleri, feribot giderleri vb.masrafların tamamı göz önünde bulundurularak ücretlendirme yapılır. Unutmayın ki ucuz fiyatlara taşınmak sizin için her zaman karlı olmayabilir. Zira sonradan yaşayacağınız mağduriyetler büyük pişmanlıklara sebep olacaktır. Bunu anlamanın en kolay yolu nakliye mağdurlarının şikayet sitelerine yapmış olduğu başvurulardır, Bir nakliyat firmasının normalin altında fiyat vermesi durumunda temkinli olmanızı öneririz. Muhtemeldir ki eşyalarınız aynı veya yakın bölgeye gidecek olan başka eşyalarla birleştirilerek götürülecektir. Bu durumda eşyalarınız, taahhüt edilenden daha geç teslim edilecektir.

Ev eşyası taşınmasında ödeme şekli nasıl olmalıdır?

Şehir içi nakliyesinde, hizmet bedeli taşınma işi sona erip son kontroller yapıldıktan sonra yapılır. Bu ödeme nakliye şirketi yetkilisine elden nakit veya banka yoluyla iş bitiminde yapılır. Şehirler arası nakliye hizmetinde ise yükleme işlemi yapıldığı gün anlaşılan nakliye bedelinin % 50'si ödenirken kalan kısmı eşyalar teslim edildiğinde ödenir. Nakliye fiyatlarına KDV dahil değildir. KDV ile ilgili bu detayı mutlaka önceden konuşup açıklığa kavuşturmanız sizin açınızdan önemlidir.

Anlaşılan Nakliyat Fiyatına sonradan fark ücret eklenirmi?

Nakliye hizmeti için müşteri temsilcimize belirttiğiniz hususların dışında bir işlem talep etmediğiniz müddetçe ek bir ücret ödemeniz gerekmez. Ancak nakliye öncesinde anlaşmaya varırken ifade ettikleriniz dışında talepleriniz extra ücret ödemenizi gerektirecektir. Örneğin; taşınma günü bina asansörlerinin kullanılabileceğini belirtmenize rağmen taşıma günü asansörlerin kullanılması herhangi bir sebeple kullanılamazsa ek ücret ödemeniz gerekecektir. Çünkü firmamız asansör kullanılmaması durumunda elemanlarına daha fazla ücret ödemek durumundadır. Buna benzer durumlar haricinde firma sizden ek ücret talep etmeyecektir.

Eşyalarımın taşınması ne kadar zaman alır?

Eşyalarınız toplu, kolilenmiş ve taşınmaya hazır vaziyette ise İstanbul içi ev ya da villa taşımacılığı bir iş günü içerisinde tamamlanıyor. Ancak züccaciye, kitap, kıyafet, süs eşyaları vb. eşyalarınızın tamamının paketlenmesi hizmetini nakliyat şirketi üstlenmiş ise taşınmadan bir gün öncesi toparlayıp taşınmaya hazır duruma getirilmesi gerekmektedir.

Şehirler arası evden eve nakliyat ne kadar sürede yapılır ?

Özel nakliyat yapılması talebinde bulunup nakliyat şirketi ile sadece kendi eşyanızın götürülmesi yönünde anlaşma yapmanız durumunda İstanbul'dan yüklenen kamyon akşam saatlerinde yola çıkar. Varış noktası 500 km'ye kadar olan mesafelerde ertesi gün gittiğiniz ilde eşyaları boşaltmaya başlar. 500 km'den daha fazla mesafede ise bu süre 1-3 gün aralığında olur. Eğer eşyalarınızın başka eşyalarla birlikte ekonomik bütçeyle taşınmasını tercih ederseniz teslim süresi uzayabilir. Müşteri temsilcimizle bu hususu detaylı bir şekilde konuşmanızda fayda var.

Trakya Nakliye firmasının Beylikdüzü dışında başka şubesi varmı?

Trakya Nakliye firmamızın İstanbul Beylikdüzü dışında başka bir şubesi yoktur. Ancak İstanbul ilçelerine ve Türkiye geneline nakliyat hizmeti verecek kapasitede araçlarımız ve ekipmanlarımız mevcuttur.

Trakya Nakliye'ye nasıl güvenebilirim?

Web sitemizin "Hakkımızda" bölümünde yer alan açıklamaları okuyarak firmamız hakkında daha detaylı bilgi edebilirsiniz. Ayrıca "Google Benim İşletmem Profili" üzerinden şirketimiz hakkında yapılan ve hepsi gerçek müşterilerimize ait olan yorumları inceleyebilirsiniz. Yine şikayet sitelerine bakarak firmamızı sorgulamanız mümkün. Şayet bu araştırmalara rağmen aklınıza takılan herhangi bir husus olursa bizimle irtibata geçerek şüphe ve endişelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Nakliye ücreti ne kadar?

Nakliye ücreti talep ettiğiniz hizmet türü, evinizin büyüklüğü, iki ev arası mesafe vb. durumlar göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Bu sebeple sabit bir fiyatlandırmadan bahsetmek oldukça zordur. İnternet sitelerinde çok uygun fiyata nakliye adı altında sabit fiyat belirten firmalara karşı müşterilerimizin dikkatli olması ve mutlaka ücret konusunda detaylı bilgi almalarını tavsiye ediyoruz.

UA-226965600-1